//
Temat pracy

Temat pracy dyplomowej powinien być stosunkowo wąski, ale bardzo konkretny. Nie może też mieć szczególnie dużego stopnia trudności. Nie jest bowiem wskazane, by temat pracy stawiał piszącego przed nadmiarem i różnorodnością zagadnień, koniecznością zgromadzenia obszernego materiału liczbowego lub wymagał trudnych i długotrwałych badań. Powinien natomiast łączyć się z wykonywaną pracą zawodową piszącego, z doświadczeniami w niej zdobytymi lub przynajmniej z problematyką leżącą w kręgu jego zainteresowań. Ważne jest, aby piszący pracę dyplomową miał jak największe możliwości wykazania się umiejętnością konstruowania wywodów, rozumowania i wyciągania prawidłowych wniosków.

Temat pracy powinien być krótki, poprawny językowo i tak sformułowany, aby prowadził do udowodnienia określonej tezy, którą jest najczęściej poznanie nieznanego lub nie w pełni znanego zjawiska. Polega to na wykryciu lub potwierdzeniu występowania tego zjawiska, a także określeniu przedmiotu, terminu lub czasu jego trwania.

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: