//
you're reading...
Pisanie prac

Rysunki, tablice i odsyłacze stosowane w pracy dyplomowej

Zarówno rysunki jak i tablice należy zamieszczać centralnie w stosunku do lewego i prawego marginesu (wyjustować). Muszą być one umieszczone wewnątrz tekstu dokładnie w wymaganych miejscach. Rysunki i tablice powinny być numerowane kolejno (przez całą pracę) za pomocą liczb arabskich (Rys. 1, Tabela 1, itd.). W tekście muszą znajdować się odsyłacze do odpowiedniej tabeli lub rysunku wykorzystujące w tym celu ich numer. Nie należy stosować sformułowań „poniższa” lub „powyższa” tabela. Tytuły należy pisać czcionką Times New Roman, pogrubioną, o rozmiarze 12 pt. Tytuł rysunku, wykresu i innych podobnych elementów powinien znajdować się pod tymi elementami. Wyjątkiem jest tytuł tabeli, który powinien znajdować się nad tabelą. Pod rysunkami, tabelami, wykresami itp. należy podać źródło. Należy stosować czcionkę opisową.

W przypadku gdy autorem tabeli, rysunku itd. jest student jako źródło podaje się: opracowanie własne.

Spisy rysunków, wykresów, tabel powinny zawierać numer rysunku (tabeli, wykresu), jego tytuł (opis) oraz numer strony, na której występuje w tekście. Dany punkt pracy nie powinien się rozpoczynać od zapowiedzi rysunku, tabeli, wykresu. Element graficzny pracy musi być poprzedzony odpowiednim wprowadzeniem. Każdy rysunek, tabela, czy też wykres musi być odpowiednio skomentowany (zinterpretowany). Komentarz powinien uwzględniać m. in. próbę analizy danych zawartych w elemencie graficznym.

Reklamy

About pisaniepracna5

Nie piszę na każdy temat, ale na prawie każdy.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: