//
you're reading...
Prace

BADANIA WŁASNE STUDENTA

Ze względu na różnorodność akceptowanych modeli proc licencjackich Student będzie wykonywał różne zakresy i rodzaje badań własnych. Wyszczególnionym krokom badawczym powinna odpowiadać logiczna struktura pracy (tytuły i treści poszczególnych rozdziałów).

  1. W ramach modelu komunikacyjnego (dla specjalności .reklamo”) i empirycznego (dla specjalności ,ZZ[„), po gruntownym przyswojeniu sobie literatury tematu, Student powinien wykonać następujące kroki badawcze:
  • Poszukiwanie firmy, w której działalność komunikacyjna lub odpowiednio praktyko ZZL jest no takim poziomie, że może być przedmiotem wartościowych dociekań (penetracji) i posłużyć skonstruowaniu interesującego i pełnego programu menedżerskiego, bądź programu (zestawu propozycji) działań usprawniających;
  • Zapoznanie się z całokształtem ekonomii firmy ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich istotnych aspektów komunikacji lub ZZL w tej firmie;
  • Wybór wycinko działalności komunikacyjnej lub ZZL, który będzie przedmiotem szczegółowej analizy w pracy Iicencjackiej. Jest konieczne, oby jego zakres był precyzyjnie zdefiniowany. Ważne jest, aby wybrana firma i analizowany wycinek jej działalności pozwalał na dotarcie do odpowiednio bogatych materiałów źródłowych (sprawozdania, raporty, ekspertyzy, projekty, materiały statystyczne itp.) oraz kompetentnych i życzliwych osób, z których wiedzy i doświadczenia (konsulłoąi) można skorzystać
  • Gromadzenie materiału źródłowego no temat opisywanej organizacji, które będzie obejmować zebranie  materiałów źródłowych, przeprowadzenie wywiadów z kompetentnymi Pracawnikami firmy na interesujący Studenta temat, w razie potrzeby zaprojektowanie, weryfikacja, przeprowadzenie i opracowanie ankiety zaadresowanej do pracowników firmy lub innych osób, których zdanie pozwala no dogłębne poznanie problemu, weryfikację zebranych materiałów pod kątem kompletności, szczegółowości i rzetelności, twórcze przetworzenie zgromadzonych danych, nadanie im formy przydatnej do sformułowania raportu menedżerskiego lub zestawu propozycji usprawniających.
  • Opracowanie szczegółowego projektu menedżerskiego, prezentującego cele jego opracowania, zasadnicze elementy i ich powiązania, warunki zastosowania, potencjalne bariery realizacyjne (organizatorskie, finansowe, społeczne), oczekiwane efekty oraz całościową ocenę efektywności wdrożenia (rachunek nakładów i korzyści). Jeżeli opracowanie całościowego projektu menedżerskiego nie jest możliwe, należy skoncentrować się na wybranym instrumencie komunikacji lub ZZL w firmie, przedstawić jego zasadnicze cechy i cele zastosowania, warunki optymalnej aplikacji, możliwości wdrożenia do firmy i oczekiwane efekty.

2. Model opisowo-analityczny może zostać zastosowany wtedy, gdy z różnych powodów nie jest możliwe zgromadzenie i wykorzystanie obfitego materiału empirycznego, wiec głównym nośnikiem informacji niezbędnej Studentowi jest literatura tematu. Jednak, posiłkując się głównie literatura, Student powinien penetrować rzeczywistość gospodarczą i zasoby literaturowe (szczególnie periodyki fachowe, nawet działy gospodarcze prasy codziennej) celem ujawnienia interesujących przykładów, które nadają się do zilustrowania prezentowanych w pracy tez. Również w przypadku modelu opisowo-analitycznego należy trzymać się, przedstawionej wyżej, logicznej sekweną1 treści rozdziałów, z tym, że w rozdziale pierwszym przedstawione jest ogólne tło podjętego problemu, w rozdziale drugim, stanowiącym logiczną kontynuację pierwszego, zawiera się szczegółowy opis wybranego aspektu (narzędzia, idei, symbolu), zaś w rozdziale trzecim Student prezentuje swoje przemyślenia i wnioski, związane z realizowanym tematem (np. podaje szczególne warunki stosowania jakiegoś instrumentu, prognozuje skutki ewentualnego wdrożenia, uprzedza o barierach i zagrożeniach).

Reklamy

About pisaniepracna5

Nie piszę na każdy temat, ale na prawie każdy.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: