//
you're reading...
Prace

Bibliografia

Wykaz literatury (bibliografię) umieszcza się na końcu pracy, po zakończeniu. Zawiera on zestawienie literatury wykorzystywanej w pracy oraz te pozycje, które dotyczą analizowanej problematyki. Bibliografia powinna zawierać nie mniej niż 20-40 pozycji. Bibliografia powinna być sporządzona w porządku alfabetycznym – wg nazwisk autorów i zawierać ich imiona, nazwę publikacji (pisana kursywą), wydawcę, miejsce i rok wydania. W przypadku artykułu – nazwę periodyku (w cudzysłowie), rocznik i autor, w przypadku wykorzystania Internetu – pełny adres strony www. Każda pozycja wymieniono w przypisach musi znaleźć się w bibliografii. Pozycje należy kolejno numerować liczbami arabskimi. Poszczególne elementy zapisu bibliograficznego oddzielamy przecinkiem.

  1. Adamus-Matuszyńska Anna, Wybrane problemy public relations, Akademia Ekonomiczna im. K. Adamieckiego, Katowice 1999.
  2. Altkorn Jerzy, Wizualizacja firmy, Instytut Marketingu, Kraków 1999.
  3. Black Sam, Public relations, Dom Wydawniczy ABC, Warszawa 1999. W przypadku podawania w bibliografii słowników, encyklopedii podajemy na początku nazwę tego opracowania. Nie zamieszczamy w przypisach i w zestawieniu literatury podręczników.

W przypadku dzieł zwartych (książek) kilku autorów mogą zaistnieć dwa sposoby umieszczenia ich w bibliografii. Jeżeli takie dzieło składa się z kilku odrębnych części (np. rozdziałów) rozdzielnych pod względem autorstwa (tzn. udaje się wyodrębnić autorów poszczególnych części) w bibliografii umieszczamy je poprzez wskazanie tytułu oraz osoby redaktora np.

  1. Zarządzanie Pracownikami. Instrumenty polityki personalnej, Red. Makowski Kazimierz, Poltext, Warszawa 2001. przy czym umieszczamy ją w bibliografii w miejscu odpowiednim alfabetycznie dla pierwszych znaków tytułu (w tym przypadku po pozycjach autorów, których nazwiska zaczynają się np. na literę ,w*).

W przypadku książek kilku autorów, których wkład nie jest rozdzielny (wspólnie napisali całość takiej pozycji) w bibliografii należy wskazać wszystkich wymienionych no stronie tytułowej autorów, przy czym miejsce w bibliografii będzie wskazywać nazwisko pierwszego z wymienionych autorów np. pozycję

  1. Gregorczyk Sylwester, Romanowska Maria, Sopińska Agnieszka, Wochowiak Piotr, Przedsiębiorczość bez tajemnic, WSiP, Warszawa 2002. umieścimy przed:
Reklamy

About pisaniepracna5

Nie piszę na każdy temat, ale na prawie każdy.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: