//
you're reading...
Pisanie prac, Prace

Przykładowe błędy przy pisaniu prac

Co następuje jest dość przypadkowy zbiór błędów ten pojawiać się wielokrotnie w szkicach.

 

1. bezpośrednia przyszłość i warunkowy w pierwszy osobie prawnej są” I będę”,” będziemy”,” I powinienem”,” powinniśmy” (nie ” jest” i ” zrobiłby”, użycie, którego w pierwszy osobie prawnej nasuwa albo gotowość albo postanowienie).

 

2.             Saving jest czynem nie zużywania i ” oszczędności” odnosi się do skutku ratowania:  ” poziom ratowania w 1978″ i” oszczędności obstawały przy gospodarstwach domowych.

 

3.             Comprise nie jest poszły za około „”:  ” lista obejmuje wiele rzeczy (” lista składa się z wiele rzeczy jest, jednakże, poprawny).

 

4.             Each, ” też”, ” żaden” i ” żaden” nie biorą czasowników liczby pojedynczej:  ” każdy z ich jest. ” żaden z ich nie jest.

 

5. którego zdanie nie może rozpocząć od słowa ” też”.

 

6.” spowodowany do” musi odnieść się do rzeczownika i nie jest powinien nie być użyty na miejscu” będąc winnym do” albo” ponieważ z”:  ” skutek był spowodowany do jego inicjatywy” spóźnia się poprawny, ale” spowodowany do jego nadejścia”… powinien być” będąc winnym do …..” albo” ponieważ z ….”.

 

7. słowo ” taki” jest przymiotnikiem:  ” argument został skomplikowany takiego tego ….” jest niepoprawny:  zastąp około „… tak został skomplikowany, że ….” albo około „….skomplikował w takiej drodze to …”.

 

8.             Participal wyrażenia jak” zrobiwszy to musi odnieść się do następnego rzeczownika:  ” zrobiwszy to, on ruszył” jest poprawny, ale” zrobiwszy to, następny krok był jest niepoprawny.

 

9. błąd commonest gramatyki jest atrakcją pojedynczego czasownika do mnogiego (albo vice versa) przez rzeczownik inny niż jego temat:  ” procedura, ponieważ analizowanie transakcji są …” powinien być „… jest …”.

 

10.          Remember, ” dane” są mnogie!

Reklamy

About pisaniepracna5

Nie piszę na każdy temat, ale na prawie każdy.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: